Vishay/Dale RLR20C4700GMB14
RLR20C4700GMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C4700GMB14
Brief Description
RES 470 OHM 2% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C4700GMB14.pdf
Availability of RLR20C4700GMB14
QUANTITY
RLR20C4700GMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C4700GMB14
Internal Part NumberEIS-RLR20C4700GMB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)470
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C4700GMB14
Related LinksRLR20C4, RLR20C4700GMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C4700GMB14 Details Description
Related parts for RLR20C4700GMB14
CONN RECEPT 2 POS CST-100 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 3.75KV TRANS 8-DIP GW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OUTPUT MODULE AC 44MA 15VDC datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH SGL 3-ST 20SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 3A DO201AD datasheet.pdf
SUPP RC NETWORK .50UF 220OHM datasheet.pdf
LED RED DIFF 5.7X3.2MM T/H R/A datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS PIN datasheet.pdf