Vishay/Dale RLR20C7152FRB14
RLR20C7152FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C7152FRB14
Brief Description
RES 71.5K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C7152FRB14.pdf
Availability of RLR20C7152FRB14
QUANTITY
RLR20C7152FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C7152FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR20C7152FRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)71.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C7152FRB14
Related LinksRLR20C7, RLR20C7152FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C7152FRB14 Details Description
Related parts for RLR20C7152FRB14
RES SMD 280 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY OPTO SPST-NO 130MA 350V datasheet.pdf
RES 210K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
CONN RECEPT KIT 30POS 5ROW STR datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 120V 30A TO262AA datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
LED VCSEL 850NM 1GBPS FLAT TO-46 datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT PIN datasheet.pdf