Vishay/Dale RLR32C1150FMBSL
RLR32C1150FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1150FMBSL
Brief Description
RES 115 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1150FMBSL.pdf
Availability of RLR32C1150FMBSL
QUANTITY
RLR32C1150FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1150FMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C1150FMBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)115
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1150FMBSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C1150FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1150FMBSL Details Description
Related parts for RLR32C1150FMBSL
CONN BACKSHELL DB9 PLASTIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
IDC CABLE - CCE50S/AE50M/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 182 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf