Vishay/Dale RLR32C13R0FMRSL
RLR32C13R0FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C13R0FMRSL
Brief Description
RES 13 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C13R0FMRSL.pdf
Availability of RLR32C13R0FMRSL
QUANTITY
RLR32C13R0FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C13R0FMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C13R0FMRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C13R0FMRSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C13R0FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C13R0FMRSL Details Description
Related parts for RLR32C13R0FMRSL
RES SMD 102K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 14POS R/A datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 4 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
AML52 BUTTON FOR SWES/INDICATORS datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 3W 6327 datasheet.pdf
MICRO 51C S 120" YEL JACKP NI datasheet.pdf
MICRO Q F STR 18" MULTI datasheet.pdf