Vishay/Dale RLR32C4643FRRSL
RLR32C4643FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C4643FRRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 464K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C4643FRRSL.pdf
Availability of RLR32C4643FRRSL
QUANTITY
RLR32C4643FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C4643FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C4643FRRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C4643FRRSL
Related LinksRLR32C4, RLR32C4643FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C4643FRRSL Details Description
Related parts for RLR32C4643FRRSL
IC MUX/DEMUX 8X1 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES FLAMEPROOF 3W 12 OHM 5% datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,BLK,ENHCD,C5 datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR SOLDER SLEEVE datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 3.3VOUT 33W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A DO214AA datasheet.pdf