Vishay/Dale RLR32C4872FRB14
RLR32C4872FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C4872FRB14
Brief Description
RES 48.7K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C4872FRB14.pdf
Availability of RLR32C4872FRB14
QUANTITY
RLR32C4872FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C4872FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C4872FRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)48.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C4872FRB14
Related LinksRLR32C4, RLR32C4872FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C4872FRB14 Details Description
Related parts for RLR32C4872FRB14
CAP CER 10000PF 16V Y5V 0201 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 13.3A 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 50A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG BLU 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 41.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 3W DO204AL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf