Vishay/Dale RN65D1213FBSL
RN65D1213FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1213FBSL
Brief Description
RES 121K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1213FBSL.pdf
Availability of RN65D1213FBSL
QUANTITY
RN65D1213FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1213FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65D1213FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1213FBSL
Related LinksRN65D1, RN65D1213FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1213FBSL Details Description
Related parts for RN65D1213FBSL
5500 MAIN FILTER 2A datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V TO3P datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.024UF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
IC PMU POWER/AUDIO 124-CTBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V SMD datasheet.pdf