Vishay/Dale RNC50H3013FRRSL
RNC50H3013FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3013FRRSL
Brief Description
RES 301K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3013FRRSL.pdf
Availability of RNC50H3013FRRSL
QUANTITY
RNC50H3013FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3013FRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3013FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3013FRRSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3013FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3013FRRSL Details Description
Related parts for RNC50H3013FRRSL
CUPPED CBS BASE TEARDROP 5/8" datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 251MA 2 OHM TH datasheet.pdf
MODULAR MOUNTING PLATE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 43 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 400V 5A datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN M8 FML 3POS datasheet.pdf