Vishay/Dale RNC50H34R0FSB14
RNC50H34R0FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H34R0FSB14
Brief Description
RES 34 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H34R0FSB14.pdf
Availability of RNC50H34R0FSB14
QUANTITY
RNC50H34R0FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H34R0FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H34R0FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H34R0FSB14
Related LinksRNC50H3, RNC50H34R0FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H34R0FSB14 Details Description
Related parts for RNC50H34R0FSB14
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 42V datasheet.pdf
IC BRIDGE RECT 4A 400V KBU datasheet.pdf
CONN D-SUB LATCH SLIDE 50POS datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 100V X7R 1825 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 56VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN DIN M REV PF MALE 24+8 datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED RED 4PLCC SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN datasheet.pdf