Vishay/Dale RNC50J6982FSRSL
RNC50J6982FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J6982FSRSL
Brief Description
RES 69.8K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J6982FSRSL.pdf
Availability of RNC50J6982FSRSL
QUANTITY
RNC50J6982FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J6982FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J6982FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J6982FSRSL
Related LinksRNC50J6, RNC50J6982FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J6982FSRSL Details Description
Related parts for RNC50J6982FSRSL
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-SOIC datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 BRASS 10MM datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/1.8V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL GREEN/GREEN datasheet.pdf
IC FPGA 188 I/O 256BGA datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 2A 12VDC datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
XCEDE HD RIGHT 2W 6PVH 6COL WK datasheet.pdf
RES SMD 59.7 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf