Stackpole Electronics Inc. RNF14FAC200R
RNF14FAC200R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FAC200R
Brief Description
RES 200 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FAC200R.pdf
Availability of RNF14FAC200R
QUANTITY
RNF14FAC200R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FAC200R
Internal Part NumberEIS-RNF14FAC200R
SeriesRNF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FAC200R
Related LinksRNF14F, RNF14FAC200R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FAC200R Details Description
Related parts for RNF14FAC200R
LED 2X2 3MM HI DENSITY YEL PCMNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
WIRE STOP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 81.9MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 160V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 530MA 570 MOHM datasheet.pdf