Stackpole Electronics Inc. RNF14FAC6K65
RNF14FAC6K65 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FAC6K65
Brief Description
RES 6.65K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FAC6K65.pdf
Availability of RNF14FAC6K65
QUANTITY
RNF14FAC6K65 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FAC6K65
Internal Part NumberEIS-RNF14FAC6K65
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FAC6K65
Related LinksRNF14F, RNF14FAC6K65 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FAC6K65 Details Description
Related parts for RNF14FAC6K65
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC DRIVER HIGH SIDE 32LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
RELAY RF DPDT 1A 5V datasheet.pdf
LED T1 DUAL AMBER 603NM RA PCB datasheet.pdf
RES 4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PANEL MNT SKT datasheet.pdf
TOOL CRIMP ELECTRIC FOR EF1 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 15A 120/240VAC datasheet.pdf