Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD422R
RNMF14FTD422R picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD422R
Brief Description
RES 422 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD422R.pdf
Availability of RNMF14FTD422R
QUANTITY
RNMF14FTD422R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD422R
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD422R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD422R
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD422R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD422R Details Description
Related parts for RNMF14FTD422R
VARISTOR 16.28V 120A 0805 datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.1VA THRU HOLE datasheet.pdf
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
CONN VERT SHELL 50POS SMD KEY datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 2VOUT 20W datasheet.pdf
UPS SMART ONLINE RACKMOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 1.18 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf