Sullins Connector Solutions RSM12DSES
RSM12DSES picture photo
Mfg. Part Number
RSM12DSES
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET
Datasheet Download
RSM12DSES.pdf
Availability of RSM12DSES
QUANTITY
RSM12DSES Order Process
Ship out your order
Specifications of RSM12DSES
Internal Part NumberEIS-RSM12DSES
Series-
PackagingTube
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSM12DSES
Related LinksRSM1, RSM12DSES Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSM12DSES Details Description
Related parts for RSM12DSES
FIXED IND 3.9UH 3.07A 42 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 70MA 8.4 OHM SMD datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.45A D2PAK datasheet.pdf
12W TAB HSG ASSY BLACK datasheet.pdf
SIDACTOR BI 64V 500A QFN 5X6 8L datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LDO SYNC 44MLP-28 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS PNL MNT SKT CRMP datasheet.pdf