Vishay/Dale RWR89N3480BSB12
RWR89N3480BSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR89N3480BSB12
Brief Description
RES 348 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89N3480BSB12.pdf
Availability of RWR89N3480BSB12
QUANTITY
RWR89N3480BSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89N3480BSB12
Internal Part NumberEIS-RWR89N3480BSB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)348
Tolerance±0.1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89N3480BSB12
Related LinksRWR89N3, RWR89N3480BSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89N3480BSB12 Details Description
Related parts for RWR89N3480BSB12
DIODE SCHOTTKY 80V 3A DO214AB datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS 4-MINI-FLAT datasheet.pdf
RES SMD 412K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 47000PF 50V 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 39POS WALL MT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 3W 5V 600MA OUT datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS 1MM datasheet.pdf
CAP FILM 91NF 5% 1400VDC RAD datasheet.pdf