Seiko Instruments S-1132B32-I6T2U
S-1132B32-I6T2U picture photo
Mfg. Part Number
S-1132B32-I6T2U
Brief Description
IC REG LDO 3.2V 0.3A SNT6A
Datasheet Download
S-1132B32-I6T2U.pdf
Availability of S-1132B32-I6T2U
QUANTITY
S-1132B32-I6T2U Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1132B32-I6T2U
Internal Part NumberEIS-S-1132B32-I6T2U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.2V
Current - Output300mA
Voltage - Dropout (Typical)0.13V @ 100mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-6A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1132B32-I6T2U
Related LinksS-1132B, S-1132B32-I6T2U Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1132B32-I6T2U Details Description
Related parts for S-1132B32-I6T2U
SSD 90GB 2.5" UATA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 160 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CAP CER 3.5PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
EINZELGRENZTASTER datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT datasheet.pdf