Bel Fuse Inc. S-KSMH48-2-27-30-2
S-KSMH48-2-27-30-2 picture photo
Mfg. Part Number
S-KSMH48-2-27-30-2
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
BATTERY TEMP SENSOR 48V -3.0MV/K
Datasheet Download
S-KSMH48-2-27-30-2.pdf
Availability of S-KSMH48-2-27-30-2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-KSMH48-2-27-30-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of S-KSMH48-2-27-30-2
Internal Part NumberEIS-S-KSMH48-2-27-30-2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAccessories
Series-
Accessory TypeTemperature Sensor
For Use With/Related ProductsBattery Charger System
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-KSMH48-2-27-30-2
Related LinksS-KSMH48-, S-KSMH48-2-27-30-2 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
S-KSMH48-2-27-30-2 Details Description
Related parts for S-KSMH48-2-27-30-2
MOSFET N-CH 55V 135A TO-262 datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OPTOCOUPLER DIP 24VDC 100MA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
RES 330 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf