AVX Corporation SA102A120JAA
SA102A120JAA picture photo
Mfg. Part Number
SA102A120JAA
Brief Description
CAP CER 12PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA102A120JAA.pdf
Availability of SA102A120JAA
QUANTITY
SA102A120JAA Order Process
Ship out your order
Specifications of SA102A120JAA
Internal Part NumberEIS-SA102A120JAA
Standard Package7,500
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA102A120JAA
Related LinksSA102A, SA102A120JAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA102A120JAA Details Description
Related parts for SA102A120JAA
IC ADC 3 1/2 DIGIT 28PLCC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 600MA MPG06 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS W/SKT BOX datasheet.pdf
LED PANEL NEON DATALITE YELLOW datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 420MA 870 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAM NUT PIN datasheet.pdf