AVX Corporation SA102A680KAC
SA102A680KAC picture photo
Mfg. Part Number
SA102A680KAC
Brief Description
CAP CER 68PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA102A680KAC.pdf
Availability of SA102A680KAC
QUANTITY
SA102A680KAC Order Process
Ship out your order
Specifications of SA102A680KAC
Internal Part NumberEIS-SA102A680KAC
Standard Package4,000
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance68pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA102A680KAC
Related LinksSA102A, SA102A680KAC Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA102A680KAC Details Description
Related parts for SA102A680KAC
ALLIGATOR CLIP/BANA PLUG 60" BLK datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 35V X7R 1206 datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY NO GUIDES datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 9K OHM 12W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
P1 CASSETTE TAPE VINYL 1.0 datasheet.pdf
CTV 24C 12#16 12#12 SKT PLUG datasheet.pdf
6800UF 63V 30X40MM 85C 5000H datasheet.pdf