Mallory Sonalert Products SCE016LD3SP1B
SCE016LD3SP1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE016LD3SP1B
Brief Description
BUZZ VDC 2.9KHZ SLOW PULSE
Datasheet Download
SCE016LD3SP1B.pdf
Availability of SCE016LD3SP1B
QUANTITY
SCE016LD3SP1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE016LD3SP1B
Internal Part NumberEIS-SCE016LD3SP1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Slow Pulse
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency2.9kHz
Operating ModePulse, Slow
Sound Pressure Level85dB @ 6V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE016LD3SP1B
Related LinksSCE016, SCE016LD3SP1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE016LD3SP1B Details Description
Related parts for SCE016LD3SP1B
CONN DIN RECEPT 120POS R/A PCB datasheet.pdf
RES 300K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 212V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC OPAMP POWER 18MHZ 12SIP datasheet.pdf
IC FIFO 64KX9 20NS 28DIP datasheet.pdf
IC MULTICELL BAT MONITOR 36-SSOP datasheet.pdf
FIXED INDUCTOR SMD datasheet.pdf
CONN FPC 68POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
MICRO 15C S 30" WHT FLOAT NI datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf