Mallory Sonalert Products SCE028MA3CTB
SCE028MA3CTB picture photo
Mfg. Part Number
SCE028MA3CTB
Brief Description
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL
Datasheet Download
SCE028MA3CTB.pdf
Availability of SCE028MA3CTB
QUANTITY
SCE028MA3CTB Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028MA3CTB
Internal Part NumberEIS-SCE028MA3CTB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert Panel Mount SCE Series
Sound File2900 Hz Continuous
3D ModelSCES.igsSCES.stp
TechnologyPiezo
Input TypeAC, DC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level75dB @ 16V, 61cm
Current - Supply20mA
Operating Temperature-30°C ~ 65°C
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028MA3CTB
Related LinksSCE028, SCE028MA3CTB Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028MA3CTB Details Description
Related parts for SCE028MA3CTB
IC ADC 16-BIT 1CH 150KSPS 8-SOIC datasheet.pdf
IC MAPPING ETHERNET 256CSBGA datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 6.3"L X 4.92"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 50ppm 20pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 26 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf