Mallory Sonalert Products SCE028SA3DP3B
SCE028SA3DP3B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028SA3DP3B
Brief Description
BUZZ VAC 2.9KHZ SLOW DBL PULS
Datasheet Download
SCE028SA3DP3B.pdf
Availability of SCE028SA3DP3B
QUANTITY
SCE028SA3DP3B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028SA3DP3B
Internal Part NumberEIS-SCE028SA3DP3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Slow Double Pulse
TechnologyPiezo
Input TypeAC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz
Operating ModeDouble Pulse, Slow
Sound Pressure Level65dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028SA3DP3B
Related LinksSCE028, SCE028SA3DP3B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028SA3DP3B Details Description
Related parts for SCE028SA3DP3B
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SOT23-5 datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CABLE 2COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
IC SOC CORTEX-A9 KINTEX7 676FBGA datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
FIXED IND 240NH 1.935A 60 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV 4CH I2C 16SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK COVER datasheet.pdf
LD 4MM STK P-P SILC .75 200CM BL datasheet.pdf