Mallory Sonalert Products SCE048MD3SV1B
SCE048MD3SV1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE048MD3SV1B
Brief Description
BUZZ VDC 2.9KHZ INCREASE DB
Datasheet Download
SCE048MD3SV1B.pdf
Availability of SCE048MD3SV1B
QUANTITY
SCE048MD3SV1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE048MD3SV1B
Internal Part NumberEIS-SCE048MD3SV1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound FileStep Up
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency2.9kHz
Operating ModeStep Volume
Sound Pressure Level75dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE048MD3SV1B
Related LinksSCE048, SCE048MD3SV1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE048MD3SV1B Details Description
Related parts for SCE048MD3SV1B
BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
070 MLC PLUG 14P HSG datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SNPPR HOSE CLAMP MAX 3.600'' datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 100POS datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
9P F R/A .318 4-40 datasheet.pdf
DIP SWITCH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf