Vishay/BCcomponents SFR25H0003839FR500
SFR25H0003839FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003839FR500
Brief Description
RES 38.3 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003839FR500.pdf
Availability of SFR25H0003839FR500
QUANTITY
SFR25H0003839FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003839FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003839FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003839FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003839FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003839FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0003839FR500
TERM BLOCK PLUG 24POS 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.9A SYNC SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 3.94"L X 7.48"W datasheet.pdf
LUP 12.70/02/90 3.2SN GY datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 2A TO220F datasheet.pdf