SiTIME SIT9002AC-18N33SB
SIT9002AC-18N33SB picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-18N33SB
Datasheet Download
SIT9002AC-18N33SB.pdf
Availability of SIT9002AC-18N33SB
QUANTITY
SIT9002AC-18N33SB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-18N33SB
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-18N33SB
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-18N33SB
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-18N33SB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-18N33SB Details Description
Related parts for SIT9002AC-18N33SB
RES SMD 33 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CORD NEMA5-15P ROJ SVT 6' 18/3 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 18P0S STR GOLD datasheet.pdf
HDI-H 230VA datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 70POS THRUHL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf