SiTIME SIT9002AI-28H33EO
SIT9002AI-28H33EO picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-28H33EO
Datasheet Download
SIT9002AI-28H33EO.pdf
Availability of SIT9002AI-28H33EO
QUANTITY
SIT9002AI-28H33EO Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-28H33EO
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-28H33EO
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-0.50%, Down Spread
Current - Supply (Max)85mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-28H33EO
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-28H33EO Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-28H33EO Details Description
Related parts for SIT9002AI-28H33EO
THYRISTOR 0.8A 200V SOT223 datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM SOT23-5 datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 39W 28V NI-880S datasheet.pdf
IC UMODULE DC/DC ULN 2A 71-LGA datasheet.pdf
TVS DIODE 97.2VWM 173VC AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CAP CER 9.5PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf