JST Sales America Inc. SM22B-XSRS(LF)(SN)
SM22B-XSRS(LF)(SN) picture photo
Mfg. Part Number
SM22B-XSRS(LF)(SN)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER XSR 22POS .6MM IDC
Datasheet Download
SM22B-XSRS(LF)(SN).pdf
Availability of SM22B-XSRS(LF)(SN)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SM22B-XSRS(LF)(SN) Order Process
Ship out your order
Specifications of SM22B-XSRS(LF)(SN)
Internal Part NumberEIS-SM22B-XSRS(LF)(SN)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesXSR
PackagingBulk
Contact TypeOuter Shroud Contact
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.023" (0.60mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM22B-XSRS(LF)(SN)
Related LinksSM22B-XSR, SM22B-XSRS(LF)(SN) Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
SM22B-XSRS(LF)(SN) Details Description
Related parts for SM22B-XSRS(LF)(SN)
FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 182POS .050 datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 100MA 1 OHM SMD datasheet.pdf