Stackpole Electronics Inc. SM6227FT806R
SM6227FT806R picture photo
Mfg. Part Number
SM6227FT806R
Brief Description
RES SMD 806 OHM 1% 3W 6227
Datasheet Download
SM6227FT806R.pdf
Availability of SM6227FT806R
QUANTITY
SM6227FT806R Order Process
Ship out your order
Specifications of SM6227FT806R
Internal Part NumberEIS-SM6227FT806R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case6227 J-Lead
Supplier Device Package6227
Size / Dimension0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
Height0.268" (6.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM6227FT806R
Related LinksSM6227, SM6227FT806R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM6227FT806R Details Description
Related parts for SM6227FT806R
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 115V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M20-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
FAN EXHAUST 24V 2W BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 240UH 853MA 110 MOHM datasheet.pdf
WAVEACE SERVICE MANUAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf