Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-D44-RA-BK
SMH100-LPSE-D44-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-D44-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 88POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-D44-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-D44-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-D44-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-D44-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-D44-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions88
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-D44-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-D44-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-D44-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-D44-RA-BK
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/32W 01005 datasheet.pdf
RES 10K OHM .3W .001% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 15ppm 9pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf