Infineon Technologies SPD30N03S2L10T
SPD30N03S2L10T picture photo
Mfg. Part Number
SPD30N03S2L10T
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 30A DPAK
Datasheet Download
SPD30N03S2L10T.pdf
Availability of SPD30N03S2L10T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SPD30N03S2L10T Order Process
Ship out your order
Specifications of SPD30N03S2L10T
Internal Part NumberEIS-SPD30N03S2L10T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesOptiMOS™
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C30A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs10 mOhm @ 30A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2V @ 50µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs41.8nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1550pF @ 25V
Power - Max100W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device PackagePG-TO252-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPD30N03S2L10T
Related LinksSPD30N0, SPD30N03S2L10T Datasheet, Infineon Technologies Distributor
SPD30N03S2L10T Details Description
Related parts for SPD30N03S2L10T
CONN HEADER 2POS .100" R/A TIN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16K 24MHZ OTP 40-DIP datasheet.pdf
CBL RIBN 80COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
RES SMD 4.99KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 114VC SMCJ datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIN RAIL 247W 24.7V datasheet.pdf