C&K Components SS22H08G6
SS22H08G6 picture photo
Mfg. Part Number
SS22H08G6
Manufacturer
Product Category
Slide Switches
Brief Description
SWITCH SLIDE
Datasheet Download
SS22H08G6.pdf
Availability of SS22H08G6
QUANTITY
SS22H08G6 Order Process
Ship out your order
Specifications of SS22H08G6
Internal Part NumberEIS-SS22H08G6
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package360
Category Switches
FamilySlide Switches
SeriesSS, COMAX
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SS22H08G6
Related LinksSS22, SS22H08G6 Datasheet, C&K Components Distributor
SS22H08G6 Details Description
Related parts for SS22H08G6
IC OPAMP GP 400KHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC SGL DIODE BOD 0.9A 600V FP datasheet.pdf
CONN PCI EXPRESS 64POS VERT PCB datasheet.pdf
RES 931 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ACS 60VDC 800A L17T DISCONNECT datasheet.pdf
RES 113K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 270 OHM 14DIP datasheet.pdf
SCR 2200V 1557A B-PUK datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf