Honeywell Sensing and Productivity Solutions SSCMNNT015PASA3
SSCMNNT015PASA3 picture photo
Mfg. Part Number
SSCMNNT015PASA3
Brief Description
SENSOR PRES 15PSI ABSO 3.3V SMT
Datasheet Download
SSCMNNT015PASA3.pdf
Availability of SSCMNNT015PASA3
QUANTITY
SSCMNNT015PASA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SSCMNNT015PASA3
Internal Part NumberEIS-SSCMNNT015PASA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesHSC/SSC Series Appl Note
SeriesTruStability® SSC
Pressure TypeAbsolute
Operating Pressure15 PSI (103.42 kPa)
Output TypeSPI
Output12 b
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Port Size-
Port StyleNo Port
FeaturesAmplified Output, Temperature Compensated
Termination StyleSurface Mount
Maximum Pressure30 PSI (206.84 kPa)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SMD, J-Lead
Supplier Device Package8-SMT
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SSCMNNT015PASA3
SSCMNNT015PASA3 Details Description
Related parts for SSCMNNT015PASA3
OSC XO 104.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
MINI ALLI CLIP-BANA PLUG 18"10PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 160 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
PATCH CABLES 550MHZ 30V 50U CONN datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CIR 11C 11#16 FR SKT PLUG datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf