Vishay/Sprague T95S105M035LSAL
T95S105M035LSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95S105M035LSAL
Brief Description
CAP TANT 1UF 35V 20% 1507
Datasheet Download
T95S105M035LSAL.pdf
Availability of T95S105M035LSAL
QUANTITY
T95S105M035LSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S105M035LSAL
Internal Part NumberEIS-T95S105M035LSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.0µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S105M035LSAL
Related LinksT95S105, T95S105M035LSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S105M035LSAL Details Description
Related parts for T95S105M035LSAL
IC OPAMP CHOPPER 500KHZ TSOT23-5 datasheet.pdf
IC CLK GEN EMI MODULATOR 16TSSOP datasheet.pdf
RES 442 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FLAME BARRIER 8.5X11" 1=10PCS datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM RND 14.6MM datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPTER 35P-35P F-M PNL MNT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf
TV 143C 48#20 8#16 SKT J/N RE datasheet.pdf
AB 2C 2#8 PIN RECP datasheet.pdf
3300UF 10V 16X25MM 125C 4000H datasheet.pdf