Vishay/Sprague T95Z476K010LSSL
T95Z476K010LSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95Z476K010LSSL
Brief Description
CAP TANT 47UF 10V 10% 2910
Datasheet Download
T95Z476K010LSSL.pdf
Availability of T95Z476K010LSSL
QUANTITY
T95Z476K010LSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Z476K010LSSL
Internal Part NumberEIS-T95Z476K010LSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Z476K010LSSL
Related LinksT95Z476, T95Z476K010LSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Z476K010LSSL Details Description
Related parts for T95Z476K010LSSL
FIXED IND 820NH 700MA 60 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.1A SYNC 8DFN datasheet.pdf
HOLDER 2 N CELL W/SOLDER LUGS datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 254 TYPED 37POS datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
5+5 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf