TXC CORPORATION TA-106.250MCE-T
TA-106.250MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-106.250MCE-T
Brief Description
OSC MEMS 106.25MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-106.250MCE-T.pdf
Availability of TA-106.250MCE-T
QUANTITY
TA-106.250MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-106.250MCE-T
Internal Part NumberEIS-TA-106.250MCE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-106.250MCE-T
Related LinksTA-106., TA-106.250MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-106.250MCE-T Details Description
Related parts for TA-106.250MCE-T
FIXED IND 4.7UH 1.32A 72 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100X.200 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 13POS 2MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SMD PH.MODULE 56KHZ S.VIEW datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf