t-Global Technology TG6050-11-11-1
TG6050-11-11-1 picture photo
Mfg. Part Number
TG6050-11-11-1
Brief Description
THERMAL PAD TG6050 11X11X1MM
Datasheet Download
TG6050-11-11-1.pdf
Availability of TG6050-11-11-1
QUANTITY
TG6050-11-11-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG6050-11-11-1
Internal Part NumberEIS-TG6050-11-11-1
UsageSheet
ShapeSquare
Outline11.00mm x 11.00mm
Thickness0.040" (1.02mm)
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity6.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG6050-11-11-1
Related LinksTG6050-, TG6050-11-11-1 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG6050-11-11-1 Details Description
Related parts for TG6050-11-11-1
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 32VDC 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 56000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 32V 600W datasheet.pdf