Vishay/Sprague TH3D226K016C0800
TH3D226K016C0800 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D226K016C0800
Brief Description
CAP TANT 22UF 16V 10% 2917
Datasheet Download
TH3D226K016C0800.pdf
Availability of TH3D226K016C0800
QUANTITY
TH3D226K016C0800 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D226K016C0800
Internal Part NumberEIS-TH3D226K016C0800
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D226K016C0800
Related LinksTH3D226K, TH3D226K016C0800 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D226K016C0800 Details Description
Related parts for TH3D226K016C0800
RES SMD 24.9K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.01A 32V datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN 7/16 PLUG STR 50 OHM PRESS datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 40 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
MOD SCHOTTKY 220A TO-244 datasheet.pdf