Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-23-3
TNM2-6.5-23-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-23-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 23MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-23-3.pdf
Availability of TNM2-6.5-23-3
QUANTITY
TNM2-6.5-23-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-23-3
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-23-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.906" (23.00mm)
Length - Overall1.378" (35.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-23-3
TNM2-6.5-23-3 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-23-3
CONN TERM FEMALE 22-30AWG GOLD datasheet.pdf
DIODE BRIDGE GPP 2.0A 50V WOB datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPT SOLDER datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8DIP datasheet.pdf
RES 0.14 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CRIMPING PLIERS TURNED CONTACTS datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 1.8NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf