Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-73-2
TNM5-9.5-73-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-73-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 73MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-73-2.pdf
Availability of TNM5-9.5-73-2
QUANTITY
TNM5-9.5-73-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-73-2
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-73-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height2.874" (73.00mm)
Length - Overall3.268" (83.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-73-2
TNM5-9.5-73-2 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-73-2
RES 8.66 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC FILTER 10MHZ DUAL 22-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 3.52K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 448 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf