Vishay/Dale TNPU080510K7BZEN00
TNPU080510K7BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080510K7BZEN00
Brief Description
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080510K7BZEN00.pdf
Availability of TNPU080510K7BZEN00
QUANTITY
TNPU080510K7BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080510K7BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080510K7BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080510K7BZEN00
Related LinksTNPU08051, TNPU080510K7BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080510K7BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080510K7BZEN00
CONN RECEPT 10POS MALE CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 635MA 240 MOHM datasheet.pdf
SENSOR OXYGEN 4.35V 40UA datasheet.pdf
CONN INSERT 4POS PIN MINI XLR datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
INLET IEC-320 C-8 PCB PCB MOUNT datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW 0.8A 6-MLF datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 6A 8SO datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.15 OHM 1% 10W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 120BGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf