Vishay/Dale TNPU080522K1BZEN00
TNPU080522K1BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080522K1BZEN00
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080522K1BZEN00.pdf
Availability of TNPU080522K1BZEN00
QUANTITY
TNPU080522K1BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080522K1BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080522K1BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080522K1BZEN00
Related LinksTNPU08052, TNPU080522K1BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080522K1BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080522K1BZEN00
RES 50 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
REG 1.8V 9A ADJ 14PSIP HORI datasheet.pdf
ICL 20 OHM 25% 10A 30MM datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
10.8MM GUIDE MODULE ASSY datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
BUZZER 48-120VDC/AC 65-75DB PNL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 22K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS CABLE PIN datasheet.pdf