Vishay/Dale TNPU120610K2BZEN00
TNPU120610K2BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120610K2BZEN00
Brief Description
RES SMD 10.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120610K2BZEN00.pdf
Availability of TNPU120610K2BZEN00
QUANTITY
TNPU120610K2BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120610K2BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120610K2BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120610K2BZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU120610K2BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120610K2BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120610K2BZEN00
IC INVERTER HEX 14-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 18POS datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CABLE 15COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
FIXED IND 91UH 154MA 4.3 OHM TH datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf