Vishay/Dale TNPW0402412RBETD
TNPW0402412RBETD picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0402412RBETD
Brief Description
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW0402412RBETD.pdf
Availability of TNPW0402412RBETD
QUANTITY
TNPW0402412RBETD Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0402412RBETD
Internal Part NumberEIS-TNPW0402412RBETD
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0402412RBETD
Related LinksTNPW0402, TNPW0402412RBETD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0402412RBETD Details Description
Related parts for TNPW0402412RBETD
DIODE ZENER 6.8V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
MICRO 21POS PIN 10" datasheet.pdf
LOCKWASHER INT #2 ST ZINC datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 68MH 18MA 510 OHM TH datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 250VDC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf