Vishay/Dale TNPW0603150KBETA
TNPW0603150KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603150KBETA
Brief Description
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603150KBETA.pdf
Availability of TNPW0603150KBETA
QUANTITY
TNPW0603150KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603150KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603150KBETA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603150KBETA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603150KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603150KBETA Details Description
Related parts for TNPW0603150KBETA
RES SMD 75K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 270 OHM 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 5A TO252-3 datasheet.pdf
BRAID NO-CLEAN SILVER .025"X25' datasheet.pdf
LED FBR OPTC GAAIAS HS TO-46 ST datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SPI/SRL 16-TSSOP datasheet.pdf
SSD MSATA H1-M ET 16GB FLASH MLC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC datasheet.pdf