Vishay/Dale TNPW0805221KBETA
TNPW0805221KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805221KBETA
Brief Description
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805221KBETA.pdf
Availability of TNPW0805221KBETA
QUANTITY
TNPW0805221KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805221KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805221KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805221KBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805221KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805221KBETA Details Description
Related parts for TNPW0805221KBETA
RES SMD 2.32 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5.1V 65W datasheet.pdf
DOUBLE CHOKE 47MH 0.3A VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 28 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 1.54M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf