Vishay/Dale TNPW08052K32BETA
TNPW08052K32BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08052K32BETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08052K32BETA.pdf
Availability of TNPW08052K32BETA
QUANTITY
TNPW08052K32BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08052K32BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW08052K32BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08052K32BETA
Related LinksTNPW0805, TNPW08052K32BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08052K32BETA Details Description
Related parts for TNPW08052K32BETA
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
RES 98.8 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING 52POS 1.27MM datasheet.pdf
GUARD ASSEMBLY TM2000 datasheet.pdf
0.50W CABLE ASSY datasheet.pdf