Vishay/Dale TNPW080560R4BETA
TNPW080560R4BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080560R4BETA
Brief Description
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080560R4BETA.pdf
Availability of TNPW080560R4BETA
QUANTITY
TNPW080560R4BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080560R4BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW080560R4BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)60.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080560R4BETA
Related LinksTNPW0805, TNPW080560R4BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080560R4BETA Details Description
Related parts for TNPW080560R4BETA
CAP FILM 4700PF 5% 16VDC 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 20POS datasheet.pdf
CONN HR10A RECEPT 10POS FEMALE datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 500V X7R 1808 datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
OSC XO 5.6448MHZ CMOS SMD datasheet.pdf