Vishay/Dale TNPW1206196KBETA
TNPW1206196KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206196KBETA
Brief Description
RES SMD 196K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206196KBETA.pdf
Availability of TNPW1206196KBETA
QUANTITY
TNPW1206196KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206196KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206196KBETA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206196KBETA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206196KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206196KBETA Details Description
Related parts for TNPW1206196KBETA
CONN MOD COUPLING FRAME SET 5F datasheet.pdf
METRAL RCT RA PF 4X48 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 28QFNS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 140UF 20% 60V AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 47.7VC SMCJ datasheet.pdf
RES 40K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf