Vishay/Dale TNPW12061K33BETA
TNPW12061K33BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12061K33BETA
Brief Description
RES SMD 1.33K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12061K33BETA.pdf
Availability of TNPW12061K33BETA
QUANTITY
TNPW12061K33BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12061K33BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12061K33BETA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12061K33BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW12061K33BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12061K33BETA Details Description
Related parts for TNPW12061K33BETA
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Crimp datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 21POS R/A datasheet.pdf
FIXED IND 26.5NH 500MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 4POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
HAR-BUS HM 6ROW FEM 72P FLANGE P datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 500MW DO213AB datasheet.pdf