Vishay/Dale TNPW12061M60BETA
TNPW12061M60BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12061M60BETA
Brief Description
RES SMD 1.6M OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12061M60BETA.pdf
Availability of TNPW12061M60BETA
QUANTITY
TNPW12061M60BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12061M60BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12061M60BETA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12061M60BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW12061M60BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12061M60BETA Details Description
Related parts for TNPW12061M60BETA
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 19.1 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 11UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
WR-MPC4 MINI POWER WR-NECTOR CRI datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 9 F 24" RBW JACKS datasheet.pdf